مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
تربیت نسل باورمند به هویت ایرانی اسلامی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: تحقق رسالت آموزش و پرورش در گرو تربیت انسان های باورمند به هویت ایرانی اسلامی است و مدارس نقش کلیدی در تقویت این هویت دارند.
تربیت نسل باورمند به هویت ایرانی اسلامی
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی، شهریار فولادوند پیش از ظهر چهارشنبه در همایش تبیین نقش مدرسه در شکل گیری هویت ایرانی اسلامی در محل بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین اظهار کرد: توجه به ارزش های دینی و اسلامی حمایت از نوآوری و نواندیشی، برخورد با فضای یاس و ناامیدی، تقویت روحیه علمی و پژوهشگری و ایجاد فضای همدلی، صمیمیت از مهمترین کارکردهای مدارس است که باید در تمامی سنین در این فعالیت ها نقش داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: با یک نگاه عالمانه این کارکردهای مدارس بایستی در تبیین هویت دانش آموزان اثر گذار باشد و دانش آموزان به عنوان نسل آینده در بیان جزییات هویت خود با افتخار سخن بگویند.

فولادوند تصریح کرد: اگر مدارس یک فضای هدفمند و کانون تاثیر گذار برای دانش آموزان باشند، بنابراین می توان گفت آموزش و پرورش در تحقق اصلی ترین رسالت خود موفق گام برداشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: هویت ملی اصول و بنیان هایی است که ملتی به این هویت اعتقاد و باور دارند و کمترین جسارتی را در خصوص هویت ملی خود نمی پذیرند، بنابراین ترویج هویت ایرانی اسلامی در آموزش و پرورش نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین یادگاری و کارکردهای اعتقادی و هویتی در مدارس شکل می گیرد، گفت: سرمایه گذاری در ساماندهی امور مدارس که بتواند به شایسته ترین وجه ممکن در نسل آینده تاثیر بگذارد یک ضرورت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در ادامه بیان کرد: مدرسه موقعیت عینی نظام و تعلیم تربیت است و در عینیت بخشی به هویت انسان نقش پر رنگ ایفا می کند، بنابراین توجه ویژه ای بایستی به این مهم معطوف شود.
کد مطلب: 101487
مرجع : مهر