رئیسی:‌ دولتمردان باید قدر این احساس مسئولیت مردمی را بدانند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دولتمردان باید قدر همدلی مردم در امدادرسانی به زلزله‌زدگان را بدانند،گفت:‌همه باید برای لبیک به امر مقام معظم رهبری و خواست مردم محلی در کمک‌رسانی و امداد تلاش کنند.
رئیسی:‌ دولتمردان باید قدر این احساس مسئولیت مردمی را بدانند
 

به گزارش ایران اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ سیدابراهیم رئیسی در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: تحمل این حادثه سخت همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند برای داغداران و عموم مردم و دولتمردان سخت است و در این ابتلا برای کسانی که در این حادثه به رحمت حق پیوستند طلب غفران و آمرزش دارم و برای بازماندگان نیز از خداوند صبر و اجر مسئلت دارم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تمام مسئولان به امر مقام معظم رهبری در صحنه امدادرسانی به زلزله‌زدگان حاضر شدند بیان کرد: ما نیز به‌عنوان خادمان آستان نورانی حضرت رضا(ع) وظیفه داریم گام‌هایی برای امدادرسانی به مردم این منطقه به‌عنوان ارادتمندان این امام برداریم.

رئیسی با اشاره به اینکه کرمانشاه مرزبانان غیوری هستند که هشت سال رشادت، مقاومت و ایستادگی نشان دادند، افزود: پس از وقوع زلزله گروه‌هایی که برای اربعین در سامرا، مهران و مناطقی از عراق مستقر بودند به کرمانشاه اعزام شدند و اقدامات ضروری همچون تغذیه و برخی امدادرسانی‌ها را با همکاری سپاه، ارتش، بسیج و نیروهای امدادی انجام دادند.

وی مقاومت مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس را برگ زرینی در تاریخ این دیار دانست و خاطرنشان کرد: امروز که مردمان این منطقه گرفتار بلای طبیعی شده‌اند همه باید برای لبیک به امر مقام معظم رهبری و خواست مردم محلی در کمک‌رسانی و امداد تلاش کنند.

تولیت آستان قدس رضوی(ع) در مورد اهداف سفر به استان کرمانشاه بیان کرد: در مرحله نخست بازدید از مناطق زلزله‌زده و دلجویی از زلزله‌زدگان و خسته نباشید به کسانی که به زلزله‌زدگان کمک کرده‌اند و در مرحله بعدی برآورد و تامین نیازهایی که زلزله‌زدگان نیاز دارند، با توجه به امکاناتی که به برکت نام حضرت رضا(ع) در آستان قدس وجود دارد تا گره‌گشای این مردم ارادتمند نظام، انقلاب و رهبری باشد.

رئیسی در مورد همدلی مردم برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان گفت: یکی از جلوه‌های همکاری دولت و ملت، ارتش، بسیج و سپاه تحت زعامت مقام معظم رهبری امدادرسانی به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه بود که این همدلی و همواری پشتوانه عظیمی است و دولتمردان باید قدر این احساس مسئولیت مردمی را بدانند زیرا اینگونه حسی را در بقیه دنیا سراغ نداریم و امیدواریم قدرشناسی مسئولان از این همدلی را در عمل مشاهده کنیم.

کد مطلب: 103189
مرجع : تسنیم