استاد دانشگاه:
تمدن غربی به اصل برابری ملت ها معتقد نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
یک کارشناس سیاسی با تأکید بر اینکه رئیس جمهور جهت رعایت حقوق شهروندی باید قراردادهای نفتی که با مهر محرمانه با کشورهای غربی انجام می شود را منتشر کند‌، گفت: جزییات لایحه بودجه باعث برهم زدن آرامش روانی کشور شده است.
تمدن غربی به اصل برابری ملت ها معتقد نیست
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی؛ به نقل از «دیارباران» عمران علیزاده صبح امروز در کارگاه آموزشی شبکه روشنگری سپاه قدس گیلان در سالن شهدای سپاه رشت با بیان اینکه امروز قدرت های جهانی مانند ۵۰۰سال قبل از زمان رنسانس با تفکر سلطه گری سعی در مدیریت دنیا دارند، اظهار کرد: اسلام به عنوان آخرین و کاملترین دین به بشریت معرفی شده است.
وی ادامه داد: دین اسلام برخلاف یهودیت و مسیحیت برنامه ای مشخص و جامع مبتنی بر عدالت و حق خواهی برای زندگی انسان ها ارائه کرده است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه اولین انحراف تمدن سازی اسلامی از زمان خلافت پیامبراکرم (ص) ایجاد شده، اضافه کرد: مبنای تفکر قدرت های مسیحی گرفتن قدرت از تمدن اسلامی و ارائه مسیر و تمدنی جدید برای دنیا است.

علیزاده با اشاره به تمدن مسیحی که از زمان تولد حضرت مسیح شروع شده است و تا زمان رنسانس تمام شده است، گفت: بعد از رنسانس تمدن غرب جایگزین شده است که مبنای آن تسلط بر تمام منابع دنیا با استراتژی سلطه است.

وی با بیان اینکه تمدن اسلامی به تسلط بر دنیا و سلطه گری اعتقادی ندارد، بیان کرد: استکبار یعنی تفکری که خود را نسبت به تمام‌ملت ها و تفکرات برتر می بیند و با این نگاه خودبرتر بینی دنیا را مدیریت می کند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه تمدن اسلامی معتقد به برتری و برابری همه ملت ها است، افزود: تمدن و جمهوری اسلامی ایران به عنوان محوریترین کشور تمدن ساز اسلامی هیچ وقت استکبار و سلطه امریکا، انگلیس و غرب را نپذیرفته و نمی پذیرد‌.

علیزاده با اشاره به مسئله نفوذ که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب نیز است، گفت: برخی ها در داخل کشورهای اسلامی خوشبختی را مسیری معرفی می کنند که الزاما باید ازمسیر توسعه غربی بگذرد و معتقدند در غیر این صورت به توسعه و تکنولوژی دست نخواهیم یافت.

وی تصریح کرد: کسانی در داخل کشور می گویند نباید پرچم آمریکا را آتش زد این نشان می دهد که در مسیر نفوذ هستند.

علیزاده در ادامه با اشاره به ارسال هدیه وزارت خارجه به نماینده مجلس هلند، گفت: ضعف شناخت وزارت خارجه در ارسال هدیه باعث شد تا اصل بی تمدنی و بی فرهنگی غرب برخلاف آن چیزی که ایران را متهم به بی تمدنی می کنند ثابت شود.

این ستاد دانشگاه تصریح کرد: رفتار و نگاهی که غرب به ما دارد سلطه گرانه است و اگر یک‌روز به ظاهر در مجمعی به ما احترام گذاشتن نباید فریب خورد زیرا احترام آنها فقط به خاطر نگاه ابزاری و سو استفاده از نیروی طبیعی، مادی و انسانی ما است.

وی با بیان اینکه سرزمینی به نام اسرائیل در هیچ دوره از تاریخ کشور ثبت نشده است، بیان کرد: یک کشور برای رسمیت داشتن باید ۳عنصر سرزمین، ملت و حکومت مستقل را داشته باشد.

وی افزود: در تمام طول تاریخ سرزمین فلسطین وجود داشت و مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در این کشور زندگی می کردند و در طول تاریخ حکومت خود را تعریف کرده اند.

علیزاده با اشاره به طرح ترامپ جهت جایگزینی و تغییر بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، گفت: داشتن دو پایتخت همجوار هم در بیت المقدس همانقدر مضحک است که کشوری را به نام اسرائیل به رسمیت بشناسیم زیرا تقسیم بیت المقدس با صهیونیست متجاوز باعث می شود تمام بیت المقدس را بگیرند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه طرح ترامپ صرفا برای ترامپ نیست برای ایالت آمریکاست چیزی است که اوباما جرأت بروز آن را نداشت ولی ترامپ احمقانه آن را بیان کرد، گفت: هیج وقت تمدن غربی به اصل برابری بین ملت ها نمی رسد چون اساس تمدن غرب سلطه گری و خود برتر بینی است.

وی با بیان اینکه نفت کالای استراتژیک جهان اسلام است ولی قیمت خرید و فروش و... توسط تمدن غرب و اپک محاسبه و مشخص می شود، ابراز کرد: غرب با تفکر سلطه گری خود می گوید این انرژی ها صرفا در داخل کشورهای اسلامی است ولی از آن ما است.

علیزاده تصریح کرد: برخی اعتقاد دارند برای رسیدن به توسعه و پیشرفت اقتصادی باید در مسیر مورد نظر غرب قرار بگیریم در صورتی که فقط باعث فروختن استقلال کشور و دادن امتیاز به سلطه است.

این استاد دانشگاه گیلان با اشاره به حقوق شهروندی که رییس جمهور صرفا در برخی موارد رعایت می کند، گفت: روحانی با ارائه ارقام بودجه به اسم رعایت حقوق شهروندی باعث برهم زدن آرامش روانی کشور شده است.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور جهت رعایت حقوق شهروندی می بایست قراردادهای نفتی که با مهر محرمانه با کشورهای غربی انجام می شود را منتشر کند‌ زیرا منابع نفتی کشور را حکومت سلطه به هر شکلی که خواستند بردند و خبری از دریافت تکنولوژی غربی و سرمایه نیست‌.

علیزاده با بیان اینکه موضع استکبار کشورهای زیرمجموعه تمدن غربی هیچ گاه تمام نمی شود بیان کرد: تمدن اسلامی باید وضعیت خود را مشخص کند زیراصهیونیست ها قابل حذف شدن هستند و هدف ما حذف تمدن غرب نیست زیرا غرب خود عناصر نابودسازی خود را به اندازه کافی دارد مانند بدهکاری های بزرگ، از هم پاشیدگی روانی و اجتماعی جامعه و...

این استاد دانشگاه با اشاره به سخن آیت الله جوادی آملی که همانطور غیبت امام زمان(عج) صغری و کبری دارد ظهور آقا هم اصغر و اکبر دارد، گفت: با وقوع انقلاب اسلامی ظهور اصغر امام زمان رخ داده است.
کد مطلب: 108249