تُپل‌ها خوشحال ترند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۲
براساس مطالعه ای که ازسوی محققان دانشگاه کالج لندن برروی رابطه وزن ومیزان شادی افراد،انجام شدونتیجه آن درسال 2014 به چاپ رسید،مشخص شدکه لاغری، برای افراد خوشحالی بیشتربه ارمغان نمی آورد.
تُپل‌ها خوشحال ترند
 

به گزارش ایران اسلامی، به تازگی، مطالعه از سوی THE TIMES » » انجام شده که نتیجه آن، اگر مشابه مطالعه قبلی نباشد، اما قابل مقایسه است. محققان دانشگاه « بریستول » در جنوب بریتانیا، استدلال می‌کنند افرادی که دارای اضافه وزن هستند، از افراد لاغر، خوشحال ترند.

 

محققان ویژگی « فنوتیپی » (خصوصیات قابل مشاهده یا صفت یک ارگانیسم است. مانند خصوصیات بیوشیمیایی یا فیزیولوژیکی رنگ مو، چشم، شکل گوش و اندازه آن و غیره ) حدود 500 هزار بریتانیایی 37 تا 73 سال را که در بانک اطلاعات ژنتیکی نگهداری می شد، مورد مطالعه قرار دادند.

 

تجزیه و تحلیل شاخص توده بدنی افراد به محققان نشان داد که افراد با شاخص بدنی بالاتر بیشتر به مشکلات فشار خون بالا، دیابت و مشکلات قلبی و عروقی و کبدی مبتلا هستند که در سنین بلوغ نگران کننده است. با این حال، در سطح روان شناختی، محققان دریافتند که افراد با شاخص توده بدنی بیشتر، جسورانه تر رفتار می کنند و کمتر ممکن است به مشکلات عصبی و تنش دچار شوند.

 

« داشا نیکولز »، یک روانپزشک متخصص در اختلالات غذایی و خوردن، می گوید: « عادات غذایی هر فرد می تواند بر وضعیت روحی او تاًثیرگذار باشد ».

 

با به اشتراک گذاشتن نتایج این مطالعه، برخی از کاربران اینترنتی دلیل این آرامش و خوشحالی را در افراد مبتلا به اضافه وزن، بی توجهی کامل به نگاه دیگران دانستند و معتقدند به همین دلیل آن ها خوشحال ترند. یکی از آن ها نوشته است: « پیام این مطالعه روشن است، پذیرفتن خود به عنوان یک شخص غیرقابل تحمیل، در نهایت به خوشحالی منجر می شود، اما باید مراقب بود که از وضعیت سلامت جسم نیز غافل نشویم ».

کد مطلب: 109459
مرجع : خبرنگاران جوان