اختصاص 3 میلیارد دلار به تخریب و بازسازی مدارس ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در برنامه ششم توسعه مصوبه‌ای مبنی بر اختصاص 3 میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی به تخریب و بازسازی مدارس کشور وجود دارد.
اختصاص 3 میلیارد دلار به تخریب و بازسازی مدارس ایران
 

به گزارش ایران اسلامی، مهرالله رخشانی‌مهر در مراسم کلنگ‌زنی 12 پروژه عمرانی مدارس بنیاد برکت در سبزوار که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، اظهار داشت: طی اجرای برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی دو سوم پروژه‌های تخریب و بازسازی مدارس به یک‌ سوم کاهش‌ یافته است.

 

وی افزود: کمک خیرین همیشه در موضوع نوسازی مدارس دارای اهمیت است و مردم به‌صورت انفرادی و در قالب انجمن‌های خیرین مدرسه‌ساز بیش از یک‌سوم مدارس کشور را خیرین نیک‌اندیش ساخته‌اند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: زیرساخت‌های مشارکت خیرین در موضوع مدرسه‌سازی به‌ خوبی فراهم‌ شده‌ است و باید از ظرفیت خیرین خارج از کشور استفاده شود.

 

رخشانی‌مهر با بیان اینکه بیش از 50 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مرمت است، بیان کرد: در برنامه ششم توسعه مصوبه‌ای مبنی بر اختصاص سه میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی به تخریب و بازسازی مدارس کشور وجود دارد که با اختصاص این میزان اعتبار در دوره زمانی محدود با نیروهای متخصص نیازهای مرمت و بازسازی مدارس رفع می‌شود.

 

وی با اشاره به نابسامانی‌های وضعیت اعتبار برای نوسازی و مرمت مدارس، تصریح کرد: طی ده سال اخیر 4 هزار میلیارد تومان از محل برنامه چهارم توسعه برای تخریب و بازسازی مدارس اختصاص‌ یافته است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: به دلیل کمبود منابع مالی، جذب خیرین مدرسه‌ساز برای احداث و بازسازی مدارس یکی از نیازهای جدی وزارت آموزش‌وپرورش است.

 

رخشانی‌مهر با اشاره به توجه مسئولان به اهمیت نگهداری مدارس، یادآور شد: در موضوع معماری مدارس باید صرفه‌جویی در مصرف انرژی مورد توجه مسئولان آموزش‌وپرورش قرار گیرد.

کد مطلب: 111731
مرجع : شبکه علمی ثریا