۴
 
در کنفرانس خبری مشترک با لوران فابیوس:
سعود الفیصل رهبر معظم انقلاب را «حضرت امام خامنه ای» خطاب کرد + فیلم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۹
سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود برای مخاطب قرار دادن حضرت آیت الله خامنه ای، عبارت «حضرت امام خامنه‌ای» را مورد استفاده قرار داد.
سعود الفیصل رهبر معظم انقلاب را «حضرت امام خامنه ای» خطاب کرد + فیلم
 
به گزارش گروه بین الملل ایران اسلامی، «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه با «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرد. وی پس از این دیدار که پیرامون مسائل مهم منطقه از جمله حمله عربستان به یمن و پرونده هسته‌ای ایران برگزار شده بود، به همراه همتای فرانسوی خود در کنفرانس خبر مشترک حاضر و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

فیصل در بخشی از اظهارات خود در این کنفرانس خبری مدعی شد که که نقش ایران در یمن غیر سازنده است و منجر به افزایش حشونت در این کشور شده است اما در عین حال تاکید کرد که «ما با ایران در جنگ نیستیم.»

اما بخش جالب توجه سخنان وزیر خارجه عربستان مربوط به زمانی بود که راجع به مواضع «رهبر معظم انقلاب اسلامی» در مورد حوادث اخیر یمن سخن می‌گفت. وی در این بخش از سخنان خود برای مخاطب قرار دادن حضرت آیت الله خامنه ای، عبارت «حضرت امام خامنه‌ای» را مورد استفاده قرار داد.

وزیر خارجه عربستان گرچه به دلیل کهولت سن و عوارض ناشی از بیماری‌های مختلف به سختی قادر به سخن گفتن است، اما به نظر می‌رسد تجربه ۴۰ ساله او از تکیه زدن بر مسند وزارت خارجه عربستان باعث شده تا برخلاف شاهزاده های کم تجربه و تازه به قدرت رسیده این کشور، درک به نسبت بهتری از وضعیت کنونی منطقه داشته و به همین دلیل است که سعی می‌کند تا در انتخاب واژگان خود در عرصه دیپلماسی، نهایت دقت را به کار گیرد.

فیلم

گفتنی است، رهبر معظم انقلاب اسلامی، چند روز پیش از این و در دیدار مداحان و سایر اقشار مردم، به رژیم آل سعود هشدار دادند تا دست از حرکت جنایت‌آمیزشان علیه مردم یمن دست بردارند.

ابیشان احتمال پیروزی سعودی‌ها در جنگ علیه مردم یمن را زیر صفر دانستند و تاکید کردند که «قطعا بینی سعودی‌ها به خاک مالیده خواهد شد.»
 


 
 
رضا
۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۲۳:۳۶:۰۸
حج راتحریم کنید بخش بزرگی ازبودجه ی وهابیون کافرنابودمی شود تعلل تاکی؟ (1018)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۳:۵۸
امام گفتن که شاهکار نیست امام یه کلمه عربی هست به معنای رهبر و پیشوا . انتظار ندارید که بگه رهبر معظم انقلاب، اگه به امام اعتقاد داشتن جنگ رو متوقف می کردن چون به گفته امام خامنه ای قطعا بینی شون به خاک مالیده خواهد شد. ان شاء الله (1022)
 
دوست
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۰:۱۸:۴۳
اگر قرار بود معمولی بگه باید میگفت سید علی یا آیت الله و امام لفظی خاص با بار معنایی خاص است. مترادف رهبر انقلاب هم قائد هست. اگر مقصود او فقط به معنای رهبری ایران بود باید از کلمه قائد استفاده می کرد. سید و قائد را استفاده نکرده و گفته امام. (1569)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۱:۵۳:۱۰
اين خبر را دو روز پيش شيعه آن لاين زده بود . پيچونديد؟!!!!!!! (1026)