عکس/ افغانی ها بیش از ما از تولیدات خودشان استفاده می کنند
تاریخ انتشار : جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۲
تصاویری که از کشور افغانستان به دست ما رسیده هم موید همین مطلب است. کفش های ساخت این کشور با آرم بزرگی به شکل کشور افغانستان عرضه و راهی بازار می شود که اتفاقا خواهان بسیاری نیز دارد. این در حالی است که در موارد متعدد تولید کننده های کشور ما تا از برند ها و لوگو های مطرح جهانی در محصولات خود استفاده نکنند محصولاتشان به فروش نمی رسد!

به گزارش ایران اسلامی، بحران اقتصادی مساله ای است که اکثر کشور های جهان را درگیر خود کرده است. یکی از نتایج این بحران بیکاری و تهدید بنگاه های کوچک اقتصادی است. همواره لزوم حمایت مردم هر کشور از محصولات تولیدی ملی خودشان مورد تاکید همه فعالان اقتصادی قرار می گیرد. 

کشور های با صنعت ضعیف تر همواره در برابر کالاهای خارجی آسیب پذیری بیشتری از خود نشان می دهند. اما در بسیاری از این مناطق استفاده از تولید داخلی به عنوان یک فرهنگ محسوب شده و عدم توجه به برند از جمله ویژگی های اجناس محسوب می شود. خریداران این محصولات با علم به اینکه خرید از کالای داخلی باعث افزایش کیفیت و همچنین اشغالزایی ملی می شود از محصول دست هموطنان خود استفاده می کنند هر چند هم با کیفیت کمتری مواجه باشند.

تصاویری که از کشور افغانستان به دست ما رسیده هم موید همین مطلب است. کفش های ساخت این کشور با آرم بزرگی به شکل کشور افغانستان عرضه و راهی بازار می شود که اتفاقا خواهان بسیاری نیز دارد. این در حالی است که در موارد متعدد تولید کننده های کشور ما تا از برند ها و لوگو های مطرح جهانی در محصولات خود استفاده نکنند محصولاتشان به فروش نمی رسد! 

با این شرایط به نظر می رسد مردم کشور افغانستان به صنعت کشورشان بیش از ایرانیان متعهد باشند و از کارگران خود حمایت کنند. و مسلما این کار افتخاری برای آنان محسوب می شود.کد مطلب: 34379