۷
 
نحوه پرداخت مطالبات مردم از موسسه میزان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۸
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بانک صادرات پذیرفت که مطالبات مردم از مؤسسه میزان را پرداخت کند گفت: فردی با سابقه حبس و ۵۰ میلیارد تومان چک برگشتی درصدد بود تا به موضوع مؤسسه میزان ورود پیدا کند.
به گزارش ایران اسلامی، عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه خود با وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در مورد مؤسسه میزان گفت: در این جلسه که نماینده دادستان کل کشور،‌ وزیر دادگستری، مدیر عامل بانک صادرات و نمایندگانی از استان‌های خراسان شمالی و رضوی در آن حضور داشتند و به ریاست نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد. مشکل بدهی مؤسسه میزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه راهکارهای مختلفی برای پرداخت بدیهی‌های مؤسسه‌ میزان به سپرده گزاران مطرح و بررسی شد، با توجه به اینکه مطالبات مردم از مؤسسه میزان ۲ هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و مطالبات میزان از مردم بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است و ۶۸۸ میلیارد تومان نیز ارزش مالی دارایی‌های مؤسسه میزان است. با مدیریت صحیح مشکل پرداخت مطالبات مردم از این مؤسسه مرتفع می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در این جلسه بانک صادرات پذیرفت تا آن قسم از اموال مؤسسه میزان که مورد نیاز بانک صادرات است هزینه این بخش از اموال را به حساب هیأت تسویه واریز کند تا به مردم پرداخت شود و آن بخش دیگر از اموال میزان که مورد نیاز این بانک نیست به صورت نقد و اقساط به فروش برساند اما بانک صادرات هزینه آن را نقداً به حساب هیأت تسویه واریز کند.

عزیزی خاطرنشان کرد: در مورد شرکت پدیده نیز مقدر شد نیز که حدود ۸۰ میلیارد تومان بدهی دارد مقرر شد تا اموال آن به مردم به صورت نقد و اقساط فروخته شود. اما وجوه آن از سوی بانک صادرات نقداً‌ به هیأت تسویه پرداخت شود.

وی افزود: یکی از نمایندگان مجلس به شدت به دنبال این موضوع بود که یک فرد سرمایه‌گذار را برای خرید مؤسسه میزان معرفی کند و مشکل سپرده‌گذاران میزان از این طریق حل و فصل شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در همین راستا فردی به نام (الف، م) معرفی شد که این فرد ادعا می‌کرد که می‌توان ۱۰ میلیارد یورو برای موضوع میزان پول وارد کشور کند. که به دنبال بررسی‌های وزارت اطلاعات و بانک مرکزی مشخص شد که این فرد (۵۰ میلیارد تومان) چک برگشتی و سابقه دو بار حبس را در کارنامه دارد.
کد مطلب: 42197
مرجع : فارس
 


 
 
پرسپولیس
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۷:۳۷:۴۷
با سلام و قدر دانی از اطلاع رسانی شما کارکنان سایت خبری
یک گل در بازی فوتبال و داوری یک شخص 90 دقیقه در برنامه ورزشی بحث میشود و از وزیر و دیگر روسا پیگیری می شود و چند روز ادامه می یابد و با رییس جمهور نامه مینویسند و شبکه ها صدا و سیما پخش می کنند اما حدود 1 میلیون خانواده سپرده گزار موسسه میزان خراسان (وابسته به یکی از قوای کشور) و خانواده شان که برای امرار معاش و کرایه منزل و....8 ماه است در اضطراب و مشقت زنده مانی می کنند برای کشورم و مسلمان بودن خودم زجر میکشم (1528)
 
ته مانده امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۷:۴۲:۰۷
اشکال نداره. چند روز دیگه هم صبv میکنیم ببینیم این اخرین دوروغه یا ادامه داره؟ به این زودی نمیشه قضاوت کرد وخوشحال شد . (1529)
 
صدای مظلوم
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۲:۱۹
دولت با سنگ اندازی در مسئله میزان خراسان به دنبال گرو کشی از رقبای سیاسی خود است و مردم در این بازی سیاسی با تورم حداقل هر ماه یک و نیم درصد سرمایه خود را از دست میدهند.ایا مسئول و پایگاه خبری مسلمانی هست که صدای مظلوم را بشنود (1534)
 
راه حل مردمی
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۲۲:۲۱:۰۱
جمعی از سپرده گزاران میزان حاضر شدند تمام یا بخشی از سپرده خود را به صورت سپرده بلند مدت در بانک صادرات تبدل نمایند.با این روش سرعت پاسخگویی به سپرده گزاران بیشتر ومشکل امنیتی ایجاد شده زودتر به پایان میرسد . (1537)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۲۳:۴۲:۰۴
اینکاریعنی سرکارگذاشتن مردم ومعنی این جمله که بزک نمیربهارمیاد خربزه وخیار میاد. هم اکنون درمشهددوباره دارند ثبت نام میکنندتا 17 شهریور دوباره واسه اعتراض برند تهران و اونایی که دفعات قبل رفتندمبالغی ازپولشونوگرفتند (1538)
 
فریاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۲۲:۱۹:۴۰
مهم نیست که پولشونو گرفتن یا نه؟ ما همه باید با هم هم صدا بشیم. آدرس محل ثبت نام رو بدین. ما هم میایم. لطفا در هر سه استان خراسان برای ثبت نام یه جایی بذارین.دیگه نمیشه بی خیال نشست. اینا نمیدونن اگه مردم ناراضی بشن از مشکل هسته ای مخربتره. حالیشون نیست. (1554)
 
ايمان
United States
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۰۹:۵۹:۱۱
لطفا درمورد پديده هم گزارش تهيه كنيد ببينيد آيا صحت دارد كه يك ملت منتظر امضاي زييس جمهور هستند ؟! (1539)