۵
 
پرسش مهر؛ پس از توافق هسته ای چه فرصت هایی داریم؟!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
رئیس جمهور با طرح پرسش مهر از دانش آموزان کشور پرسید: پس از توافق هسته ای چه فرصت های تازه ای پیش روی ما گشوده شده است؟
پرسش مهر؛ پس از توافق هسته ای چه فرصت هایی داریم؟!
 
به گزارش ایران اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۴-۹۵ در مدرسه باقرالعلوم منطقه ۱۴ خطاب به دانش آموزان سراسر کشور گفت: از همه چیز سوال کنید زیرا اساس و پایه یادگیری، علم، پیشرفت و ترقی، سئوال است.

رئیس جمهور هیچ وقت از سوال کردن خجالت نکشید و هیچ دانش اموزی ، دانش آموز و همکلاسی و دوست خود را به خاطر اینکه مثلا سوالی که دقیق نبوده و یا به جا نبوده مسخره نکند بلکه باید همه همدیگر را تشویق به سئوال کنیم.

رئیس جمهور گفت: درباره همه چیز سوال کنید که مثلا چرا پایان ثلث باید این طور باشد و یا محیط زیست ما چرا اینگونه شده است؟

آقای روحانی افزود: دانش آموزان به مدرسه نمی آیند که فقط کتاب درسی را بخوانند و یا تکلیف منزل را انجام دهند و چیزی یاد بگیرند و در پایان سال امتحان بدهند و به کلاس بالاتر بروند.

رئیس جمهور گفت: بلکه دبستان باید محیط شناخت دنیا ، جهان و کشورتان باشد و فکر کنید که آینده زندگی را چطور باید بسازید.

آقای روحانی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان، آموزگاران و مسئولان آموزش و پرورش و پدران و مادران ایران زمین گفت: ما دو بهار داریم یک بهار در آغاز فروردین که در واقع بهار طبیعت است و در آن درخت ها و گلها و زمین زنده و شکوفا می شود.

آقای روحانی افزود: اول مهر بهار دیگر ماست که بهار علم ، اندیشه، مدرسه، دانشگاه، یادگرفتن و دیدار با همکلاسی هاست و آغاز شکوهمند زندگی علم و دانش در کنار معلمان است.

رئیس جمهور افزود: گل مهر از گل فروردین زیباتر ، معطرتر و برای همه ما دل انگیزتر است.

روحانی گفت: بهترین محیط باید محیط مدرسه و علم باشد و این محیط را معلمان و دانش آموزان با هم می سازند.

فرصت های بدست آمده آینده ساز جامعه است

رئیس جمهور روحانی گفت: فضای ایجاد شده در کشور بعد از موفقیت های مذاکرات هسته ای زمینه ساز پیشرفت و آینده سازی دانش آموزان و دانشگاهیان است.

روحانی بعد از نواختن زنگ مهر در دبستان باقر العلوم منطقه ۱۴ تهران در جمع دانش اموزان افزود: اگر با سوال کردن جامعه و محیط زیست خود را بهتر بشناسیم و با تحقیق و کندوکاو روی زندگی عادی خود و عملکردمان جامعه را بهتر بشناسیم می توانیم اینده خود را روشن تر و مستحکم تر بنا کنیم.

وی ادامه داد: تلاش پدران و مادران و همه مسئولان جامعه برای اینده شماست در دو دهه اینده هر کدام از شما پزشک، معلم و مدیر و مدبر و عالمانی فرهیخته خواهید بود که باید وظیفه خودتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

رئیس جمهور گفت: اگر سوال کنید که پدران شما اجداد شما، شهدا و ایثار گرانی که برای جامعه مان و کشورمان جنگیدند و تلاش های علمی کردند و زحمات فراوان کشیدند برای ما چه کار کردند می توانید با دیدی بازتر و فکری دقیق تر آینده بهتری برای خود متصور شوید همه چیز در گرو علم و دانش است.

روحانی ادامه داد: باید بدانید اینده شما علم و خدمت شما از همین کلاس ها، سوال ها ،گفتگو ها و بحث ها ساخته می شود پس این فرصت را قدر بدانید زیرا بهترین سالهای زندگی شما است.

وی افزود: دختران من پسران من تمام دانش اموزان این مرز و بوم همه ۱۳ میلیون دانش اموزی که امسال و امروز به مدرسه می روید و تحصیل خود را آغاز می کنید همه دانشگاهیان باید بدانید با تلاشی که دولت انجام داده و تلاش دیپلمات های ما در مذاکرات هسته ای و موفقیت های حاصل از آن سبب شده که الان فضای جدیدی پیش روی کشور ما قرار بگیرد حالا توقع داریم تمام غل و زنجیر هایی که به دست و پای کشورمان بسته بود باز شود تا بتوانیم با استفاده از فرصت های بدست آمده، پیشرفت بهتری داشته باشیم زیرا به دنبال پیشرفت می توان زندگی حال و آینده را متحول ساخت.

پرسش مهر رئیس جمهور: پس از توافق هسته ای چه فرصت هایی داریم

آقای حسن روحانی در ادامه سخنانش در مراسم آغاز سال تحصیلی افزود: شما دانش آموزان عزیز که سرمایه اصلی کشور هستید پاسخ دهید که پس از توافق هسته ای فرصت های جدید پیش روی ما از نظر علمی ، فناوری ، محیط کار، اقتصاد و روابط با همسایگان و دنیا چیست؟

رئیس جمهور اضافه کرد: پس از توافق هسته ای شرایط بهتری که باید در زندگی داشته باشیم از نظر رفع مشکلات در عرصه های محیط زیست، آب و خاک، اشتغال و مسائل جوانان چیست و چگونه باید به بهترین وجه از این فرصت استفاده کنیم.

مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور دکتر روحانی رییس جمهور در دبستان باقرالعلوم در منطقه ۱۴ تهران آغاز شد.

آقای روحانی در این مراسم که وزیر آموزش و پرورش ، استاندار تهران و تعدادی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش هم حضور دارند زنگ مهر را برای آغاز سال تحصیلی ۹۴-۹۵ به صدا در آورد.
کد مطلب: 45058
 


 
 
درخشان
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۰:۲۹:۳۸
لطفا خلاصه ترش کنید (2176)
 
اسدی
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۲:۰۹:۲۳
به این کمی از این خلاصه تر (2248)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۳:۳۸:۰۸
کپی ازاده (2261)
 
ايران وطن من
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۰:۲۷:۴۹
خيلي ممنون عالي بود (2181)
 
هانیه
Romania
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۳:۱۳:۲۱
خیلی ممنون از مطلبتون...کپی با ذکر منبع آزاده؟؟ (2249)