خسارت وارده به ساختمان آنگلوساکسون ها را از بدهی هایشان به ملت ایران کم کنید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸
افرادی که این روزها سعی دارند شکسته شدن پنجره های ساختمان این سفارتخانه را تاراج عظیم بیت المال وانمود کنند پیش از این نسبت به خسارات صدها برابری ناشی از حوادث فتنه88 کوچکترین اعتراضی نکردند!
خسارت وارده به ساختمان آنگلوساکسون ها را از بدهی هایشان به ملت ایران کم کنید
 
گروه سیاسی ایران اسلامی: در کلاس درسی، گروهی که در یک آزمون نمره قبولی را کسب نکرده اند به دانش آموزانی که نمره کامل را نگرفته اند ولی مردود هم نشدند اعتراض می کنند که چرا شما نمره کامل را نگرفته اید؟! مردودین آزمون که با حمایت و آموزش معلم مدرسه ای دیگر نتوانسته اند نمره قبولی بگیرند به جای اعتراض به آن معلم از همکلاسی های خود گلایه می کنند که چرا با معلم ما چنین برخورد کردید!! بماند که این استاد مد نظر آقایان در گذشته مدرسه همه ما را ویران کرده بود.

متاسفانه با وجود مشخص شدن زوایای مختلفی از فتنه88 هنوز عده ای سعی دارند با کوچک شمردن این خیانت از پاسخگویی به لطمات بی شمار این واقعه جلوگیری کنند. ضربه زدن به حیثیت نظام در سطح بین المللی تنها یکی از هزاران خسارت وارد آمده بر مردم بود. فتنه ای که مسلما بدون حمایت برخی کشور های اروپایی قادر به برهم زدن نظم عمومی جامعه آن هم به مدت 8 ماه نمی شد. 

مسلما هر کنش سیاسی در فضای جامعه بدون واکنش نخواهد ماند اما نکته ای که اهمیت می یابد آن است که بررسی اقدامات تلافی جویانه مردم نسبت به مداخلات برخی کشورها در اختلافات پس از انتخابات، بدون در نظر گرفتن حوادث رخ داده در طول فتنه 88 نشانگر اوج کژاندیشی افرادی است که دم از روشنفکری می زنند اما از حداقل ضروریات یک تحلیل ساده بی بهره اند. 

در حالی که اخبار منتشره نشان از بازگشایی سفارتخانه های ایران و انگلستان در لندن و تهران در آینده نزدیک دارد. اقدام نادرست برخی دانشجویان در ورود به ساختمان سفارت موجبات عقده گشایی برخی افراد را فراهم آورده است. جالب اینجاست افرادی که سعی دارند شکسته شدن پنجره های ساختمان این سفارتخانه را تاراج عظیم بیت المال وانمود کنند پیش از این نسبت به خسارات صدها برابری ناشی از حوادث فتنه88 کوچکترین اعتراضی نکردند! انگار که دانشجویان بی دلیل در مقابل سفارتخانه تجمع کرده بودند.

لازم به یادآوری است رهبر معظم انقلاب در مورد این اقدام دانشجویان اظهار داشتند: در قضیه اخیر اشغال آن سفارت خبیث، احساسات جوانان درست بود. ولی رفتنشان درست نبود.

صراحت و صداقت بیان رهبری در حالی مشخص است که برخی تنها با بزرگنمایی رفتار انجام شده سعی دارند احساس درست ملت نسبت به این سفارتخانه را تحت شعاع قرار داده و حتی پا را فراتر گذاشته قصد دارند به تطهیر چهره این کشور بپردازند.

در مقوله پرداخت غرامت بابت خسارات وارده به ساختمان آنگلوساکسون ها که باعث شکوفایی قانون مداری برخی سایت ها و افراد شده، ضمن انتقاد از بزرگنمایی های صورت گرفته پیشنهاد می شود با توجه به سابقه حضور چند صد ساله انگلستان در ایران و خسارات فراوان وارد شده به کشورمان به خاطر این حضور  لازم است با بررسی دقیق لطمات تحمیل شده به کشور، مقامات مسئول خسارات وارد آمده به سفارتخانه انگلستان را از بدهی هایش به ملت ایران کم کنند و هر چه سریعتر نسبت به وصول حق مردم اقدامات لازم را به عمل آورند.
کد مطلب: 5673