داروی درمانی زوال عقل ساخته شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
محققان توانستند دارویی تولید کنند که می‌توان با مصرف آن از پیشرفت بیماری زوال عقل یا آلزایمر جلوگیری کرد و از صدماتش بر مغز و حافظه تا حد زیادی کاست.
به گزارش ایران اسلامی، محققان توانستند دارویی تولید کنند که می‌توان با مصرف آن از پیشرفت بیماری زوال عقل یا آلزایمر جلوگیری کرد و از صدماتش بر مغز و حافظه تا حد زیادی کاست.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از تی‌جی‌کلینیک، پژوهشگران دانشگاه مک‌گیل اولین دارویی را تولید کرده‌اند که گفته می‌شود مصرف روزی دو عدد از این دارو در شکل قرص می‌تواند باعث توقف آلزایمر و درمان آن در مراحل بعدی شود.

یافته‌های این پژوهش که در کنگره بین‌المللی آلزایمر در تورنتو ارائه شده نشان می‌دهد دارویی به نام LMTX توانسته در مراحل آزمایشی زوال عقل را به مدت ۱۸ ماه در بیمارانی متوقف سازد که در همین مدت از آن استفاده می‌کردند. صدمات کاهش حافظه در این بیماران، طی یک سال و نیم مصرف قرص مذکور نه تنها پیشرفتی نداشت بل‌که همگی مبتلایان مصرف کننده این قرص می‌توانستند کارهای روزانه خود را همچون گذشته انجام دهند.

دانشمندان گفته‌اند که ابتدا این دارو اثر مفیدی نشان نداد زیرا روی کسانی آزمایش شد که از داروهای دیگری برای درمان آلزایمر استفاده می‌کردند و به همین دلیل اثر داروی آنها به نوعی مایوس‌کننده بود با این حال در ۱۵ درصد از ۸۹۱ بیماری که داروی دیگری برای درمان الزایمر خود استفاده نکرده بودند، نتایج به دست‌آمده، شگفتی‌آور و خوشحال‌کننده توصیف شد. پس از بررسی این بیماران مشخص شد مغز آنها به میزان یک سوم کمتر از دیگران دچار صدمات کوچکی ناشی از ابتلا به آلزایمر شده است و مبتلایان همچنان می‌توانند کارهای شخصی روزانه خود را خودشان انجام دهند.
کد مطلب: 60645