۱۸
 
خیانت مسی، حمایت رونالدو
واکنش متفاوت دو فوتبالیست سرشناس جهان نسبت به مردم غزه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۹
لیونل مسی بهترین بازیکن فوتبال جهان مبلغ یک میلیون یورو به رژیم کودک کش صهیونیستی کمک مالی کرده است.
واکنش متفاوت دو فوتبالیست سرشناس جهان نسبت به مردم غزه
 
به گزارش ایران اسلامی، پس از آغاز تجاوزهای وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه و بر جای ماندن هزاران زخمی و صدها شهید که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند، بسیاری از انسان های سرشناس و آزاده جهان سعی کرده اند به نوعی حمایت خود را از مردم بی دفاع فلسطین نشان دهند.

اما در این میان خبری منتشر شد مبنی بر اینکه لیونل مسی بهترین بازیکن فوتبال جهان مبلغ یک میلیون یورو به رژیم کودک کش صهیونیستی کمک مالی کرده است. یک میلیون یورو معادل پاداشی است که قرار بوده به بازیکنان آرژانتین پس از کسب قهرمانی درفینال مسابقات جام جهانی تعلق گیرد.


فوتبال نمایشی شیمون پرز و لیونل مسی

لیونل مسی پیش از این همراه تیم بارسلونا به سرزمین های اشغالی سفر کرده بود و با دیدار از سران این رژیم وابستگی خود را به محافل صهیونیستی اثبات کرده بود.

دیگر ستاره فوتبال جهان یعنی کریستیانو رونالدو اما از سال ۲۰۱۲ و از زمانی که ۱.۵ میلیون یورو به کودکان غزه اهدا کرد، همچنان در قلب مردم غزه باقی مانده است.


سال ۲۰۱۱ رونالدو درمراسم اهدای کفش طلایی خودش را به موسسه رئال مادرید گفته بود: «دوست داریم تا از شر قدرت بشر به خاطر وضعیت شرم آور، مسامحه کارانه و رقت انگیزی که برای غزه به وجود آورده خلاص شویم».

غول های اسپانیایی به نوبه خود این کفش طلایی را در حراجی فروختند و پول آن را برای ساخت مدرسه در غزه اهدا کردند. در سال ۲۰۱۱ رونالدو برای افزایش مبلغ ساخت مدرسه در غزه، بیشتر کفش های ورزیش را در حراجی موسسه رئال مادرید فروخت.

اما احتمالا تا الان تعدادی از این مدارس در بمباران اسراییل به همراه کودکان مدفون شده در زیر آن آوار شده باشند.


این بازیکن سرشناس پرتغالی در طی بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ با رد کردن تعویض لباسش با بازیکنان اسرییل بر حمایت قاطعانه خود از مردم مظلوم فلسطین مهر تایید زد.
کد مطلب: 7054
 


 
 
یاسین خانی
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۰۰:۵۱:۵۷
من قبلا از مسی بیشتر از رونالدو خوشم میومد.
در جام جهانی چون مسی به ایران گل زد یکم ازش بدم اومد اما حالا به جرات می تونم بگم ازش متنفرم (528)
 
hamid
United States
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۱۸:۵۵:۳۹
نسنجیده قضاوت نکنید دروغه (543)
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۷:۰۷:۲۵
چرا مگه چیکار کرد. خوب بازی، دیگه تو بازی هم گل می زنن هم گل می خورن (2428)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۳۹:۱۷
خیلی مسخره هست که بخاطر اینکه مسی به ایران گل زد ازش بدتون بیاد چون هرکسی برای پیروزی کشورش باید تلاش کنه مسی هم برای پیروزی کشورش تلاش کرد و نتیجه گرفت همینطور هم شاید اگه ایران بیشتر تلاش میکرد به گل هم میرسید پس بیاید این دلیل مسخره برای تنفرتون از مسی رو بزارید کنار (2565)
 
محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۵-۰۶ ۱۹:۴۱:۰۸
از مسی این کاربعید است.شایعه پراکنی نکنید.مسی تکذیب کرد. (540)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۱۸:۲۲:۴۰
مسی سال گذشته در سفر آسیایی تیم بارسلونا به اسرائیل سفر کرده
و شعار بارسلونا برای این سفر صلح و دوستی بوده
تا حالا نشنیدم که مسی به غزه کمک کرده باشه ولی به اسرائیل هم کمکی نکرده
http://radnews.ir/Detail/7275/%D9%85%D8%B3%DB%8C_%D9%85%D9%86_%D8%A8%D9%87_%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84_%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86_%DA%A9%D9%85%DA%A9_%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%85

این هم لینکش
موفق باشید و سربلند (549)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۳۴:۳۲
اون سفر یه سفری بود که همه تیم ها و همه بازیکنا انجام دادن و اینکه مسی چندتا از لباس های امضا شده خودش رو به حراج گذاشت تا پولش صرف کودکان جنگ زده بشه (2563)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۱:۳۱:۳۲
عکس رونالدو با پرچم فلسطین فتوشاپ con palestine نیست con lorca (587)
 
هما
۱۳۹۳-۰۷-۱۰ ۲۰:۰۰:۰۹
مسی را بد نشان ندید. (629)
 
ali
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۸:۲۹:۵۵
مسی این خبر رو به شدت تکذیب کرده و گفته از روزنامه ای که این خبر رو منتشر کرده شکایت میکنه وبعد تویکی از شبکه های اجتماعی خودش کشتار کودکان غزه رو توسط صهیونسیت ها محکوم کرده. (969)
 
ع
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۰۹:۴۸:۴۱
قضاوت نکنید . شاید با اصرار با مسی عکس انداختند و مسی حامی اسراییل نباشه (2226)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۸:۵۹:۵۹
اخه مسی اگر به اسرائیل کمک نکنه که نمیتونه توپ طلا بگیره و قابل توجه کسانی که میگم مسی خبر رو تکذیب کرده بگم که اگر شما هم کمک کرده بودید به اسرائیل میگفتید من کمک نکردم پس مسی یه خیانت کار است (2344)
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۷:۰۹:۱۸
مسی خودش گفته من هیچ کمکی به اسرائیل نکردم (2429)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۳۶:۰۵
اون روزنامه ای که شایعه کمک مسی به اسراییل رو پخش کرد خودش معذرت خواهی کرد و جریمه پرداخت کرد پس اگه چیزی نمیدونید لطفا شایعه پراکنی نکنید (2564)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۱:۳۷:۱۷
آفرین کریس من اینو نمیدونستم (2450)
 
علی
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۳:۱۳
مسی شاید کمک نکرده باشه ولی میتونسته لش شو اونجا نبره تا با اون لعنتی ها خوش و بشو پاس کاری نکنه (2467)
 
محسن ک
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۹:۲۱
عکس مسی، ژاوی، پیکه و دیگر بازیکنان بارسا در کنار دیوار ندبه صهیونیستهای غاصب هست.
کاری به شعار تیم بارسا ندارم ولی عکسهای برخی بازیکنان بارسا با رؤسای صهیونیست وجود داره نمونش هم همین عکس با شیمون پرز ملعون گور به گوری هست. (2545)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۳:۳۲:۵۵
کاملا دروغ و شایعه هست اتفاقا اواخر تابستون همین امسال اون روزنامه خارجی که این تهمت رو به مسی زده بود جریمه شد و اینکه مسی گفت چطور میتونید منو به چنین چیزی متهم کنید من خودم پدرم و احساس پدرانه رو درک میکنم پس چطور میتونم به کشوری کمک کنم که کودکان بی گناه و معصوم رو میکشه؟... بعدش هم همین 2-3 روز پیش مسی لباس های امضا شده خودش رو هم داد یونیسف تا پول فروشش خرج بچه های جنگ زده و بی سرپناه بشه و اینکه خود مسی سفیر امور خیریه کمک به کودکان یونیسفه اگه نمیدونستید بدونید و الکی بهش تهمت نزنید (2562)