عوامل ضد انقلاب میخواهند هویت ایرانی را خدشه دار کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲
عضو مجمع نمایندگان فارس گفت:برخی با الهام گرفتن از بیگانگان مقبره کوروش را محل عقده‌گشایی خود قرار دادند و نشان دادند اعتقادی به ملیت و مذهب ندارند.
عوامل ضد انقلاب میخواهند هویت ایرانی را خدشه دار کنند
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی:
محمدجواد جمالی عضو مجمع نمایندگان استان فارس، با اشاره به هنجارشکنی‌هایی که سال گذشته در مراسم بزرگداشت کوروش (۷ آبان) روی داد، گفت: در اینکه کوروش یکی از پادشاهان بزرگ ایران باستان بوده و باید او را تکریم کرد هیچ شکی نیست اما مراسم سال گذشته حاکی از آن بود که عوامل ضدانقلاب می‌خواهند به نحوی تاریخ و هویت ملی ما را مخدوش کنند و به یکباره همه‌چیز را بر هم زنند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه کوروش منشأ خدمات بسیار ارزنده‌ای بود و برای شناساندن ایران باستان به دنیا تلاش زیادی کرد، متذکر شد:کوروش، نماد هویت ایرانی است.

جمالی تصریح کرد: این ضدانقلاب‌ها با شعارها و برنامه‌های هنجارشکنانه خود می‌خواهند نشان دهند کسانی که موافق و طرفدار کوروش هستند، با انقلاب سنخیتی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که از این روز سوء استفاده کردند میهن‌پرست نیستند، گفت: یکی از مشخصه‌های اصلی کوروش میهن‌پرستی بود اما این افراد با الهام گرفتن از بیگانگان و اقدامات ساختارشکنانه مقبره کوروش را محل عقده‌گشایی خود قرار دادند و به همگان فهماندند که اعتقادی به ملیت و مذهب ندارند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه اصلا مشخص نیست روز ۷ آبان برای بزرگداشت کوروش از کجا آمده و چه مبنایی دارد، خاطر نشان کرد: اقداماتی چون سجده و طواف آرامگاه کوروش با باورهای وی در تعارض است.
کد مطلب: 97701