۵
 
«باب اسفنجی» در شبکه نمایش خانگی، «یخ زده» در آپارات
انتشار رسمی انیمیشن مروج همجنس‌گرایی برای کودکان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۹
رابطه اصلی در این فیلم میان دو خواهر است، برخلاف داستان‌های شاه وپری که عشق دیو و دلبری در آن به سرانجام می‌رسید، اینجا دیگر خبری از وصال مرد و زن در میان نیست و این جسم وجان "آنا" است که تحت تاثیر قدرت جادویی "آلسا" در اختیار او قرار می‌گیرد.
انتشار رسمی انیمیشن مروج  همجنس‌گرایی برای کودکان
 
گروه فرهنگی ایران اسلامی: سالهاست که فضای رسانه ای کشور خصوصا در حوزه رسانه‌‌های دیداری و شنیداری از غفلت و خواب آلودگی مدیران فرهنگی کشور رنج می‌برد. غفلتی که ترویج هزاران آفت را درجان ودل مخاطب ایرانی باعث شده است؛ اما آنچه باعث رنجش مضاعف است، ضعف مدیریتی در حوزه رسانه کودک است. تراکمی از جمعیت حال حاضر جامعه که آینده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور به دست آنها رقم خواهد خورد.

به لطف صدا وسیما، شبکه نمایش خانگی و دیگر رسانه‌های قابل دسترس این روزها، امروزه کمتر کودکی را ‌می‌توان یافت که با «باب اسفنجی» شلوار مکعبی و یا السا وآنا در انیمیشن «یخ زده» آشنا نباشد. هرچند به دلیل وجود بعضی مساعی فرهنگی، ولنگاری پوششی وبعضی بی عفتی‌ها در پخش اینگونه انمیشن ها اصلاح شده است؛ اما مگر می‌توان محتوای اساسی اینگونه فیلم ها را با بعضی از این سانسورها حذف کرد و یا تغییر داد.

ترویج، تطهیر وتبلیغ اعمال وصفاتی که نه با شرع و نه با عرف جامعه ما هیچ گونه هم خوانی ندارند، سرلوحه وهدف اصلی اکثر اینگونه از انیمیشن هاست. نمادهای فراماسونری و شیطان پرستی در انیمیشن باب اسفنجی چیزی حدود پانزده سال است که با چشم و گوش کودکان ما اجین شده است. باب اسفنجی شخصیتی ساده وقابل دسترس با تمام ویژگی های معاشرتی در جامعه ای نزدیک به جامعه واقعی، خود را به کودکان نزدیک ساخته است.


گنجاندن مطالبی نظیرکشش و رقابت ظالمانه برای کسب منفعت بیشتر، تشکیل روابط بر پایه خودخواهی وکسب سود بیشتر میان باب اسفنجی وآقای خرچنگ به عنوان کارفرما ی او، نمایشی ساختن واژه دموکراسی و نسبت دادن هر ندانم کاری به آن، هدف قرار دادن کسب ثروت و پول، رواج دروغ گویی‌های روزمره و هزاران رذیله دیگر در این انیمیشن به وفور دیده می‌شود.

«یخ زده» نام انیمیشن پر مخاطب دیگری است که امروزه نام خود را در میان ده فیلم پر فروش دنیا به ثبت رسانده است و مخاطب عام تری را به تماشا دعوت می‌کند. این انیمیشن ساخته شده در شرکت عریض وطویل والت دیزنی به عنوان بزرگترین شرکت انیمیشن سازی دنیا است. کمپانی‌ای که ۶۰ درصد کارمندان آن را همجنس‌گرایان تشکیل داده اند و اکثر آثار خروجی این کمپانی در به رسمیت شناختن حقوق هم جنس‌گرایان حرفی برای گفتن داشته است. این موسسه هر ساله روز هم جنسگرایان را گرامی می‌دارد وتمامی کارمندان همجنس‌گرا و زوج هایشان را بیمه کرده است. بنابراین نمود این رذیله اخلاقی در این انیمیشن امر بعیدی نیست.

شخصیت های اصلی این انیمیشن دو خواهر هستند به نام های "السا" و "آنا". "السا" به دلیل نیروی خارق العاده ای که دارد از نزد مردم و والدینش طرد می شود، درست مانند همجنس‌گرایان که از جامعه منفک می‌شوند؛ خواهر او به نام "آنا" با جوانی به نام "کریستف" در پی یافتن او راهی کوه های یخ زده می شوند و در نهایت دو خواهر به وصال هم می‌رسند؛ اینجا دیگر سخن از عشق خواهرانه به میان نیست؛ رابطه اصلی در این فیلم میان دو خواهر است، برخلاف داستان‌های شاه وپری که عشق دیو و دلبری در آن به سرانجام می‌رسید، اینجا دیگر خبری از وصال مرد و زن در میان نیست و این جسم وجان "آنا" است که تحت تاثیر قدرت جادویی "آلسا" در اختیار او قرار می‌گیرد.


تبلیغ دگر باشی و نترسیدن از متفاوت بودن در این انیمیش به خوبی قابل لمس است. این محصول جدید والت دیزنی اکنون دراکثر نقاط دنیا شناخته شده است که این موضوع با فروش بالای بازی های یارانه ای، اسباب بازی و مجسمه‌های این انیمیشن قابل اثبات است.

کشور ما نیز به طبع از این قبیل تهاجمات فرهنگی در امان نبوده است اما اینکه این غذاهای فاسد چگونه از بزرگترین سرویس اشتراک گذاری ویدئو در ایران یعنی آپارات سر درآورده است، جای بحث وپرسش است. این وبگاه به صورت رسمی و از سال نود در حال فعالیت است و به منظور اشتراک گذاری فیلم‌های ویدیویی قوانینی را وضع نموده است؛ که از جمله این قوانین مغایرت نداشتن فیلم های ارسالی با شئونات اخلاقی و عرفی جامعه، اهانت آمیز نبودن به اقلیت های قومی ومذهب، نداشتن موزیک غیر مجاز در ویدیو و.. است.

اما اتشار رسمی انیمیشن‌هایی نظیر باب اسفنجی و یخ زده در این وبگاه نه تنها رد این قوانین بلکه تمسخر این آنها را نیز به دنبال دارد.
کد مطلب: 35198
 


 
 
مخاطب خاص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۳:۵۵
عالی بود (1238)
 
مهسا
۱۳۹۴-۰۵-۱۲ ۱۵:۵۳:۳۲
بهتر نیست که انقدر به ایجور مسائل میپردازید کمی هم به مسائله اعتیاد که تمام جامعه مارو فرا گرفته و هر روز هم بیشتر میشه بپردازید،شما اصل رو ول کردید چسبیدید به فرع که چی!!!شما اگه واقعا دلسوز بودید فکر به حال مشکل واقعی جامعه میکردید که دیگه از هر 5 تا جوان 3 تاش اهل مواده،هیچکسم با مواد فروشا کاری نداره،خیلی ها مثل من بر این باورن که خود حکومت میخواد که جوان ها معتاد باشن که نکنه یه موقع فکر براندازی به سرشون بزنه.شما هم که همه هم و غمتون شده مسائل فرهنگی،هیچکسم برای حرفتون تره خورد نمیکنه!!بچه ای که پدر و مادر معتاد داشته باشه خیلی بدتر از یه همجنس باز میشه،شاید قاتل،شاید دزد،شاید تجاوزکار،شایدم همش... (1417)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۱۷:۵۵:۲۹
اصلا نمی تونم درک کنم معنی داستان فروزن در باره اینه که عشق فقط مربوط به زن و مرد نیست بلکه میان خانواده هم هست هر چند اینو خودمون میدونستیم لطفا بیشتر توضیح بدین لطفااااااااااااااا (1709)
 
United States
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۲:۱۸:۵۳
متن بازم خیلی مبهم بود لطفا بیشتر توضیح بدید. (2288)
 
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۲۳:۰۴:۵۰
دوست عزیز به جای اینکه به چار تا کارتون گیر بدین چرا سعی نمیکنین فر هنگ خودمونو قوی تر کنین این کمپانی چه خوب چه بد تلاش کرده زحمت کشیده دنبال رویاها بوده به جای اینکه گیر بده به دیگران به دادخودش رسیده بهتر نیس ماهم سرمون تو کار خودمون باشه وبیشتر تلاش کنیم وببینیم مردم چی میخوان؟ (2417)