۱
 
آغاز شمارش معکوس؛
آفریقایی تبارها، عامل فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۳
یهودیان آفریقایی تبار که روزی قرار بود پایه‌های رژیم اشغالگر قدس را استحکام بخشند، این روزها به خطری جدی برای موجودیت این رژیم تبدیل شده‌اند تا انجا که بنیامین نتانیاهو وجود مهاجران را « تهدیدی برای موجودیت اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی» توصیف می‌کند.
آفریقایی تبارها، عامل فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون؟
 
گروه بین الملل ایران اسلامی: یهودیان آفریقایی تبار که روزی قرار بود پایه‌های رژیم اشغالگر قدس را استحکام بخشند، این روزها به به خطری جدی برای موجودیت این رژیم تبدیل شده‌اند تا انجا که بنیامین نتانیاهو وجود مهاجران را « تهدیدی برای موجودیت اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی» توصیف می‌کند.

نشانه‌های زیادی برای اثبات این ادعا وجود دارد که سران رژیم صهیونیستی از وجود مهاجران با ملیت‌های مختلف و مذاهب گوناگون احساس خطر کرده‌اند. سازمان‌های صهیونیستی که از سال ۱۹۷۹ میلادی شروع به کوچ دادن دسته جمعی مهاجران اتیوپیایی به شهرک‌های تازه ساخت واقع در سرزمین‌های اشغالی را آغاز کردند، این روزها به بهانه‌های مختلف سعی دارند تا مهاجران آفریقایی را به نقاط مختلف اروپا منتقل کنند. بر اساس آخرین گزارش‌ها، رژیم صهیونیستی مهاجران آفریقایی وارد شده به این کشور را با دادن مبلغ ۳,۵۰۰ دلار به هر کدام از آن‌ها به سوئد ارجاع می‌دهد.

عملیات‌های «موسی» و «سلیمان»؛ آغاز مهاجرت یهودیان آفریقا

مهاجرت محدود یهودیان ساکن در کشور اتیوپی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین از سال ۱۹۳۴ میلادی آغاز شد و تا دهه ۷۰ ادامه داشت.

پیش از آغاز دهه ۷۰ میلادی سازمان‌های یهودی تلاش خود را برای قانع کردن یهودیان اتیوپی جهت نقل مکان به اردوگاه پناهجویان در کشور سودان آغاز کردند تا از آنجا مقدمات سفر آنها به سرزمین‌های اشغالی فراهم شود. پس از آن طی دو عملیات محرمانه با نام‌های عملیات موسی (در سال ۱۹۸۴م) و عملیات سلیمان (در سال ۱۹۹۱م) تمامی مهاجران به سرزمین‌های اشغالی انتقال یافتند. پیش از انجام این دو عملیات پنهانی، پناهجویان عازم اردوگاه‌های سودان، شرایط وخیم و خطرناکی را از لحاظ امنیت مسیر پشت سر گذاشته بودند به طوریکه برآورد می‌شود ۴۰۰۰ یهودی اتیوپیایی در طول مسیر جان خود را از دست داده اند.نژاد پرستی؛ پایانی بر ماه عسل صهیونیست‌ها و یهودیان آفریقا

رنج و مشقت‌های یهودیان اتیوپیایی در راه رسیدن به سرزمین موعود و موهوم خود باعث نشد تا آنها چشم بر برخورد تبعیض آمیز دولتمردان نژاد پرست خود ببندند. از بدو تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی، گردآوردن یهودیانی با ملیت‌های مختلف از سراسر جهان، زمینه‌ ساز بروز اختلافات نژادی بوده است. از طرفی تفاوت رنگ پوست مهاجران آفریقایی خود مزید بر علت بوده تا اختلافات سران رژیم صهونیستی و شهروندان آفریقایی تبار دامنه داتر شود.

اعمال سیاست‌های تبعیض آمیز در همه زمینه‌ها آنقدر مشهود بوده که یهودی‌های سیاه پوست را به اعتراض همگانی واداشته است. از بازار کار گرفته تا آموزش و بهداشت و میزان دستمزد. سفید پوستان یهود در سرزمین موعود بر سیاه پوستان برتری داشته اند.

بر اساس آمار غیر رسمی، جمعیت یهودیان اتیوپیایی ساکن در سرزمین‌های اشغالی ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر بر آورد می‌شود که یک سوم از این جمعیت زیر خط فقر زندگی می‌کنند. براساس اعلام جمعیت گروه یهودیان اتیوپی تبارِ اسرائیل، درآمد متوسط یک یهودی اتیوپیایی در اسرائیل تقریبا ۴۰ درصد از متوسط در آمد شهرک نشینان اسرائیلی کمتر است. جمعیتی که به دلیل سیاست‌های نژاد پرستانه سران اسرائیل اکنون به تهدیدی جدی برای این رژیم تبدیل شده اند.

سرکوب جواب اعتراض

به دلایل ذکر شده، شهرهای مهم اسرائیل از جمله تل‌آویو در طول چند ماه گذشته بارها شاهد تظاهرات یهودیان اتیوپیایی در اعتراض به نژاد پرستی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حکومتی این رژیم بوده است. مسئولان این رژیم نامشروع هم که گویا هنوز به درک درستی از نحوه اداره یک جامعه چند ملیتی را نرسیده اند، پاسخی جز با و برخورد سخت به این تظاهرات تظاهراتی نداشته اند.

با این اوصاف، به نظر می‌رسد زمان سر باز کردن زخم‌های پنهان این جسم عاریتی فرا رسیده است.
کد مطلب: 44350
 


 
 
وکیلی
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۴:۵۹:۱۶
انشاءالله.... (1621)